Վստահ ենք՝ գտնվում ենք այս սարսափելի ճգնաժամի լուծման շեմին. Ռյաբկով
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը վստահ է, որ կողմերը գտնվում են ուկրաինական ճգնաժամի լուծման շեմին։ Ռյաբկովը այս հայտարարությունն արել է ամերիկյան ABC News հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։
Ինչպես նշել է Ռյաբկովը, սա պատերազմ չէ, այլ ռուսական «հատուկ ռազմական գործողություն», որն անխուսափելի էր։
«Մենք բավականին վստահ ենք, որ գտնվում ենք այս սարսափելի ճգնաժամի լուծման շեմին։ Մենք չենք կարծում, որ սա պատերազմ է։ Սա ռուսական հատուկ ռազմական գործողություն է, որն անխուսափելի էր։ Այն ժամանակ, երբ մենք սկսեցինք այս գործողությունը, ամեն ինչ շատ վատ էր ընթանում, մենք այլընտրանք չունեինք։ Հիմա, այս բոլոր սարսափելի ողբերգություններից, այլուր տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո, որոնք ամեն դեպքում կապված չէին այս իրավիճակի հետ, ես կարծում եմ, որ ամբողջ աշխարհը, այդ թվում՝ Միացյալ Նահանգները, սկսել են դիտարկել այլընտրանքներ։ Մենք պատրաստ ենք գործարքի, ինչպես Թրամփը։ Հուսով եմ, որ դա տեղի կունենա ավելի շուտ, քան ուշ։ Կարող է ցինիկ հնչել, բայց իմ կարծիքն այն է, որ մենք ուզում ենք դադարեցնել սա։ Դրա դադարեցումը մեծապես կախված է նրանից, թե Կիևի կողմնակիցները կճանաչեն մեր անխուսափելի հաջողությունը՝ կամ ռազմական գործողության տեսքով, կամ փոխզիջման տեսքով, գործարքի տեսքով, որը կարող է ձեռք բերվել դիվանագիտական ​​միջոցներով։ Ահա թե ինչի վրա ենք մենք հիմա կենտրոնացած», – ասաց Ռյաբկովը։

Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov is confident that the parties are on the verge of resolving the Ukrainian crisis. Ryabkov made this statement in an interview with ABC News.
As Ryabkov noted, this is not a war, but a Russian "special military operation" that was inevitable.
"We are quite confident that we are on the verge of resolving this terrible crisis. We do not think that this is a war. This is a Russian special military operation that was inevitable. When we started this operation, everything was going very badly; we had no choice. Now, after all these terrible tragedies and events elsewhere that were, in any case, not related to this situation, I think the whole world, including the United States, has begun to consider alternatives. We are ready for a deal, like Trump. I hope it happens sooner rather than later. "It may sound cynical, but my opinion is that we want to stop this. Stopping it largely depends on whether Kiev's supporters recognize our inevitable success, whether through military action or through a diplomatic compromise. That's what we are focused on now," Ryabkov said.