Վերջին երկու օրերի ընթացքում ուկրաինա-ամերիկյան բանակցությունները եղել են կառուցողական և արդյունավետ, գրանցվել է իրական առաջընթաց։ Այս մասին X-ի էջում գրառում է կատարել Ուկրաինայի պատվիրակության ղեկավար Ռուստեմ Ումերովը։
«Հուսով ենք՝ օրվա վերջում կհասնենք համաձայնության, որը մեզ կմոտեցնի խաղաղությանը։ Այս պահին լրատվամիջոցներում շատ աղմուկ և անանուն ենթադրություններ կան։ Խնդրում եմ, մի տրվեքխոսակցություններին և սադրանքներին։
Սթիվ Ուիտկոֆի և Ջարեդ Քուշների գլխավորած ամերիկյան թիմը չափազանց կառուցողականորեն աշխատում է Ուկրաինային օգնելու գտնել երկարատև խաղաղության համաձայնագրի հասնելու ուղի։ Ուկրաինական թիմն անչափ շնորհակալ է նախագահ Թրամփին և նրա թիմին իրենց գործադրած բոլոր ջանքերի համար»,- գրել է նա։

At the end of the day, we will reach an agreement. Umerov
Over the past two days, the Ukrainian-American negotiations have been constructive and productive, with tangible progress made. This was reported on the X page by the head of the Ukrainian delegation, Rustem Umerov.
“We hope that by the end of the day, we will reach an agreement that will bring us closer to peace. At the moment, there is significant noise and anonymous speculation in the media. Please do not give in to talk and provocations.
The American team, led by Steve Witkoff and Jared Kushner, is working very constructively to help Ukraine find a path to a lasting peace agreement. The Ukrainian team is very grateful to President Trump and his team for all their efforts,” he wrote.