Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին Կուպյանսկ քաղաքից տեսանյութ է հրապարակել։ Ուկրաինայի առաջնորդի այցը համընկնում է զլմ-ների և երկրի Զինված ուժերի այն հաղորդագրություններին, թե քաղաքը շուտով կազատագրվի։
«Կուպյանսկի ուղղությունն է, մեր զինվորներն այստեղ արդյունքներ են գրանցում Ուկրաինայի համար: Շատ ռուսներ խոսել են Կուպյանսկի մասին, իսկ մենք տեսնում ենք: Ես այնտեղ եմ, շնորհավորեցի տղաներին:
Այսօր կարևոր է արդյունքի հասնել առաջնագծում, որպեսզի Ուկրաինան կարողանա արդյունքի հասնել դիվանագիտության մեջ»,- հայտարարել է Զելենսկին։

Zelensky is in Kupyansk
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has released a video from Kupyansk. The Ukrainian leader’s visit coincides with media reports and the country’s Armed Forces’ reports that the city will soon be liberated.
“This is the Kupyansk direction, our soldiers are achieving results for Ukraine here. Many Russians have spoken about Kupyansk, and we see it. I was there and congratulated the team.
Today, it is essential to achieve results on the front line so that Ukraine can achieve results in diplomacy,” Zelensky said.