Variety-ն հրապարակել է 2025 թվականի 10 լավագույն ֆիլմերի ցանկը: Հրատարակության կինոքննադատները 2025 թվականն անվանել են այն տարին, երբ «իրականության կատակլիզմները դուրս մղեցին զվարճանքին». «Ահա այն ֆիլմերը, որոնք մեզ ստիպեցին երազել, մասամբ այն պատճառով, որ դրանք բավականաչափ հզոր էին մեզ քնից արթնացնելու համար»:
Ցուցակում առաջին տեղն զբաղեցրել է նորվեգացի ռեժիսոր Դագ Յոհան Հաուգերուդի «Երազներ»-ը՝ մարդկային հարաբերությունների և սոցիալական նորմերի բարդության մասին եռագրության վերջին մասը:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Բորիս Լոժկինի «Սուլեյմանի պատմությունը» ֆիլմը, որը 2024 թվականի Կաննի կինոփառատոնի «Հատուկ հայացք» բաժնում արժանացել է ժյուրիի մրցանակին: Երրորդ տեղը զբաղեցրել է Փոլ Թոմաս Անդերսոնի «Պատերազմ ճակատամարտի համար» ֆիլմը:

The 10 best films of 2025, according to Variety
Variety has released its list of the 10 best films of 2025. The publication's film critics called 2025 the year when "cataclysms of reality pushed entertainment out of the picture." "Here are the films that made us dream, in part because they were powerful enough to wake us up."
The list was topped by Norwegian director Dag Johan Haugerud's "Dreams," the final installment in a trilogy about the complexities of human relationships and social norms.
Boris Lozhkin's "The Story of Souleymane," which won the Jury Prize in the Un Certain Regard section of the 2024 Cannes Film Festival, came in second. Paul Thomas Anderson's "War for the Battle" came in third.