Ալիևը պատասխանել է Թրամփին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահին ուղղված նամակում գնահատանքի խոսքեր էր ասել՝ իրեն Նոբելյան խաղաղության մրցանակի առաջադրելու համար։
«Հակամարտությունների կարգավորմանը Ձեր անսասան նվիրվածությունը, երկխոսության խթանմանը Ձեր անձնական ներգրավվածությունը և աշխարհի տարբեր մասերում լարվածության նվազեցմանը Ձեր ներդրումը, իմ խորին համոզմամբ, լիովին արժանի են բարձրագույն միջազգային ճանաչման, այդ թվում՝ Նոբելյան խաղաղության մրցանակի։
Ձեր առաջնորդությունը, որը հիմնված է վճռականության և պատասխանատվության վրա, մարմնավորում է համաշխարհային խաղաղության խթանման գործին իսկական ծառայություն։
Ես վստահ եմ, որ մեր գործընկերությունը՝ շարունակական երկխոսության և համագործակցության միջոցով, կնպաստի մեր երկրներում և դրանից դուրս խաղաղության, անվտանգության և բարգավաճման ամրապնդմանը»,- ասվում է Ալիևի նամակում։

Azerbaijani President Ilham Aliyev has thanked US President Donald Trump, who, in a letter to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the President of Azerbaijan, expressed his appreciation for nominating him for the Nobel Peace Prize.
“Your unwavering commitment to conflict resolution, your personal involvement in promoting dialogue, and your contribution to reducing tensions in different parts of the world, in my profound conviction, fully deserve the highest international recognition, including the Nobel Peace Prize.
Your leadership, grounded in determination and responsibility, embodies accurate service to the cause of promoting world peace.
I am confident that our partnership, through continued dialogue and cooperation, will contribute to strengthening peace, security, and prosperity in our countries and beyond,” Aliyev’s letter reads.