Ալիևը պատասխանել է Թրամփին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի նախագահին ուղղված նամակում գնահատանքի խոսքեր էր ասել՝ իրեն Նոբելյան խաղաղության մրցանակի առաջադրելու համար։
«Հակամարտությունների կարգավորմանը Ձեր անսասան նվիրվածությունը, երկխոսության խթանմանը Ձեր անձնական ներգրավվածությունը և աշխարհի տարբեր մասերում լարվածության նվազեցմանը Ձեր ներդրումը, իմ խորին համոզմամբ, լիովին արժանի են բարձրագույն միջազգային ճանաչման, այդ թվում՝ Նոբելյան խաղաղության մրցանակի։
Ձեր առաջնորդությունը, որը հիմնված է վճռականության և պատասխանատվության վրա, մարմնավորում է համաշխարհային խաղաղության խթանման գործին իսկական ծառայություն։
Ես վստահ եմ, որ մեր գործընկերությունը՝ շարունակական երկխոսության և համագործակցության միջոցով, կնպաստի մեր երկրներում և դրանից դուրս խաղաղության, անվտանգության և բարգավաճման ամրապնդմանը»,- ասվում է Ալիևի նամակում։

Алиев ответил Трампу
Президент Азербайджана Ильхам Алиев выразил благодарность Президенту США Дональду Трампу, который в письме, адресованном премьер-министру РА Николу Пашиняну и Президенту Азербайджана, сказал слова признательности за выдвижение его кандидатуры на Нобелевскую премию мира.
«Ваша непоколебимая приверженность урегулированию конфликтов, Ваше личное участие в продвижении диалога и Ваш вклад в снижение напряженности в различных частях мира, по моему глубокому убеждению, полностью достойны высочайшего международного признания, в том числе Нобелевской премии мира.
Ваше лидерство, основанное на решимости и ответственности, воплощает собой подлинное служение делу продвижения всеобщего мира.
Я уверен, что наше партнерство, посредством постоянного диалога и сотрудничества, будет способствовать укреплению мира, безопасности и процветания в наших странах и за их пределами», — говорится в письме Алиева.