Այս շաբաթ տեղի կունենա ևս մեկ հանդիպում. Զելենսկի
Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ այս շաբաթ տեղի կունենա «կամավորների կոալիցիայի» ևս մեկ հանդիպում՝ ընդլայնված ձևաչափով։
«Մենք ունենք 30 երկիր։ Այսօր նրանց հետ խոսեցինք, իսկ վաղը ես նրանցից մի քանիսի հետ կխոսեմ՝ Իտալիայի և Կանադայի հետ։ Ես չեմ փչացնի ամսաթիվը, բայց կլինի մեծ հանդիպում», - ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքներին եվրոպական երկրների մասնակցության նախագծի պլանը գրեթե ավարտված է։
«Սկզբունքորեն, մենք արդեն ունենք փաստաթուղթը պատրաստ։ Հիմա մենք պետք է այն համաձայնեցնենք ամերիկյան կողմի, ինչպես նաև Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների ընդհանուր ենթակառուցվածքի և վճռականների կոալիցիայի դերի հետ... Գլխավորն այն է, որ սկզբունքորեն փաստաթուղթը, քարտեզը և կոալիցիայի ենթակառուցվածքը արդեն գոյություն ունեն», - նշել է Ուկրաինայի նախագահը։

Volodymyr Zelensky announced that another meeting of the "coalition of the willing" will take place this week in an expanded format.
"We have 30 countries. Today we talked with them, and tomorrow I will talk with some of them, with Italy and Canada. I will not spoil the date, but there will be a big meeting," he said.
According to him, the draft plan for European countries' participation in Ukraine's security guarantees is almost complete.
"In principle, we already have the document ready. Now we need to coordinate it with the American side, as well as with the general infrastructure of Ukraine's security guarantees and the role of the coalition of the determined... The main thing is that in principle the document, the map, and the infrastructure of the coalition already exist," the Ukrainian president noted.