Ադրբեջանն ու Իրանը աջակցում են տարածաշրջանում խաղաղությանը
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել  է, որ այսօրվա բանակցությունների ընթացքում իր իրանցի գործընկեր Աբբաս Արաղչիին տեղեկացրել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության օրակարգի հետ կապված զարգացումների մասին։
Նա հավելել է, որ երկկողմ համագործակցությունից բացի, նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային մի շարք երկրների հետ եռակողմ համագործակցության ձևաչափերի ընդլայնումը, որոնք ընդգրկում են ինչպես քաղաքական, այնպես էլ՝ տնտեսական նախագծեր։
Ջեյհուն Բայրամովը նշել է, որ ինքը և Արաղչին քննարկել են Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող զարգացումները.
«Մեկ անգամ ևս ընդգծվեց, որ Ադրբեջանն ու Իրանը աջակցում են տարածաշրջանում խաղաղությանը և կայունությանը»,- ասել է նա։

Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что в ходе сегодняшних переговоров он проинформировал своего иранского коллегу Аббаса Арагчи о развитиях, связанных с мирной повесткой между Азербайджаном и Арменией.
Он добавил, что, помимо двустороннего сотрудничества, министры обсудили расширение форматов трехстороннего сотрудничества с рядом региональных стран, которые включают как политические, так и экономические проекты.
Джейхун Байрамов отметил, что он и Арагчи обсудили развития, происходящие на Ближнем Востоке:
«Еще раз было подчеркнуто, что Азербайджан и Иран поддерживают мир и стабильность в регионе», — сказал он.
Он также отметил, что двусторонний политический диалог между Азербайджаном и Ираном активно продолжается.