Իլհամ Ալիևն ընդունել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ալիևը նշել է, որ Ադրբեջանի և Իրանի միջև կապերն ունեն դարավոր պատմություն, հարաբերություններին հատուկ կարևորություն է տալիս այն, որ ժողովուրդները դարերով միասին են ապրում:
Գոհունակություն հայտնելով հարաբերությունների վերջին ակտիվացման կապակցությամբ՝ նա ընդգծել է, որ Իրանի Մասուդ Փեզեշքիանի այցը երկիր, ինչպես նաև բարձրաստիճան այլ անձանց փոխայցելությունները նպաստել են համագործակցության հետագա ընդլայնմանը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, Արաղչին, փոխանցել է նախագահ Փեզեշքիանի ողջույները. Նա նշել է, որ Իրանի մեծ հարգանքով է վերաբերվում նախագահ Ալիևին և Ադրբեջանին։
Արաղչին ընդգծել է, որ իրանա-ադրբեջանական հարաբերությունները խոր արմատներ ունեն և անդրադարձել է հարաբերությունների հետագա խորացման կարևորությանը:

Aliyev noted that ties between Azerbaijan and Iran have a centuries-old history, and that the peoples' long coexistence gives these relations special importance.
Expressing satisfaction with the recent intensification of relations, he emphasized that the visit of Iranian Masoud Pezeshkian to the country, as well as the mutual visits of other high-ranking officials, have contributed to further expansion of cooperation.
Expressing gratitude for the reception, Araghchi conveyed President Pezeshkian's greetings. He noted that Iran has great respect for President Aliyev and Azerbaijan.
Araghchi emphasized that Iranian-Azerbaijani relations have deep roots and underscored the importance of further deepening them.