Հայկական կողմը չի համաձայնել. Բայրամով
Մենք կարծում ենք, որ Հայաստանը որևէ պատճառ չունի չընդունելու Ադրբեջանի առաջարկը: Մեր առաջարկը մնում է ուժի մեջ: Այս մասին Բաքվում Աբբաս Արաղչիի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը:
«3+3 ձևաչափ ստեղծելու նախաձեռնությունը ներկայացրել է Ադրբեջանի նախագահը, և այս ձևաչափի շրջանակներում անցկացվել է երեք հանդիպում: 2024 թվականի հոկտեմբերին կայացած հանդիպման ժամանակ առաջարկվել է հաջորդ հանդիպումը կազմակերպել Ադրբեջանի հովանու ներքո: Սակայն, ցավոք, նման համաձայնության չհասանք: Հայկական կողմը չի համաձայնել դրան: Ներկայիս իրավիճակը տարբեր է: Այս հանդիպումները այլ ուղիներով կազմակերպելու հարցն արդեն քննարկվում է», - ասել է նա:

Армянская сторона не согласилась, — Байрамов
Мы считаем, что у Армении нет никаких причин не принимать предложение Азербайджана. Наше предложение остается в силе. Об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на совместной пресс-конференции с Аббасом Арагчи в Баку.
«Инициатива создания формата «3+3» была представлена президентом Азербайджана, и в рамках этого формата было проведено три встречи. Во время встречи, состоявшейся в октябре 2024 года, было предложено организовать следующую встречу под эгидой Азербайджана. Однако, к сожалению, мы не достигли такого согласия. Армянская сторона не согласилась с этим. Нынешняя ситуация иная. Вопрос организации этих встреч другими путями уже обсуждается», — сказал он.