Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Մոսկվայի համար կարևոր է հասկանալ ԱՄՆ-Ուկրաինա համագործակցության արդյունքները Կրեմլում ռուս-ամերիկյան խորհրդակցություններից հետո։
«Դուք գիտեք, որ Մոսկվայում զգալի աշխատանք է կատարվել Պուտինի, Ուիթքոֆֆի և Քուշների հանդիպման ժամանակ։ Այնուհետև Ուիթքոֆֆը և Քուշները աշխատել են Մոսկվայում ձեռք բերված արդյունքների վրա՝ համագործակցելով Ումերովի գլխավորած ուկրաինական բանակցային պատվիրակության հետ։ Հիմա մեզ համար կարևոր է հասկանալ այս աշխատանքի արդյունքները», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
Ըստ նրա՝ ուկրաինական կարգավորման աշխատանքները չեն կարող իրականացվել բացառապես հրապարակային։
«Ակնհայտ է, որ կողմերն այժմ ավելի ու ավելի են հասկանում, որ աշխատանքը պետք է կատարվի լռության մեջ։ Նման աշխատանքը չի կարող իրականացվել բացառապես հրապարակային, այն ապակառուցողական է, և ամենակարևորը՝ այն արդյունքի չի հասնում», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը։

Moscow awaits US-Ukrainian results
Russian presidential spokesman Dmitry Peskov said it was important for Moscow to understand the results of US-Ukrainian cooperation after Russian-American consultations in the Kremlin.
“You know that significant work was done in Moscow during the meeting between Putin, Witkoff, and Kushner. Then Witkoff and Kushner worked on the results achieved in Moscow, in cooperation with the Ukrainian negotiating delegation led by Umerov. Now it is important for us to understand the results of this work,” Peskov told reporters.
According to him, work on the Ukrainian settlement cannot be carried out exclusively in public.
“It is obvious that the parties are now increasingly understanding that work must be carried out in silence. Such work cannot be carried out exclusively in public, it is destructive, and most importantly, it does not achieve results,” Peskov told reporters.