Թրամփը մեդալներ է հանձնել Ստալոնեին, Kiss ռոք խմբին և Գեյնորին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն անձամբ Քենեդիի անվան կենտրոնի պատվո մեդալներ է հանձնել դերասան Սիլվեստր Ստալոնեին, Kiss ռոք խմբին և երգչուհի Գլորիա Գեյնորին, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը։
Քենեդի կենտրոնի պատվավոր մրցանակը շնորհվում է կատարողական արվեստի զարգացման գործում բացառիկ ներդրման համար։
Այս տարի այդ պատվին արժանացել են նաև բրիտանացի դերասան Մայքլ Քրոուֆորդը և քանթրի երգիչ Ջորջ Սթրեյթը։
ԱՄՆ նախագահն ափսոսանքով նշել է իսկապես մեծ կինոաստղերի պակասը։
«Իմ ընկերը հրաշալի մարդ է, իսկապես ուշագրավ մարդ, իսկապես մեծ կինոաստղերից մեկը: Նրանցից շատերը չկան: Նախկինում շատ էին, բայց հիմա գրեթե չկան»,- ասել է Թրամփը՝ Ստալոնեին մրցանակը հանձնելիս։

Президент США Дональд Трамп лично вручил медали Почета Центра имени Кеннеди актеру Сильвестру Сталлоне, рок-группе Kiss и певице Глории Гейнор, сообщает корреспондент РИА Новости.
Почетная премия Центра Кеннеди присуждается за исключительный вклад в развитие исполнительского искусства.
В этом году этой чести удостоились также британский актер Майкл Кроуфорд и кантри-певец Джордж Стрейт.
Президент США с сожалением отметил нехватку по-настоящему великих кинозвезд.
«Мой друг — замечательный человек, по-настоящему выдающийся человек, одна из по-настоящему великих кинозвезд. Их не так много. Раньше их было много, но сейчас их почти нет», — сказал Трамп, вручая награду Сталлоне.