ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին, տեղեկացնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ նամակի համար, որով ես առաջադրվում եմ Նոբելյան խաղաղության մրցանակի: Ես խորը երախտագիտություն եմ հայտնում այս հեղինակավոր մրցանակի համար, որը մեզ ոգեշնչում է շարունակել մեր կարևոր առաքելությունը:
Որպես Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ՝ ես շարունակում եմ հանձնառու լինել աշխարհում հակամարտությունների դադարեցմանը և բոլոր մարդկանց համար խաղաղության ու բարգավաճման ապահովմանը: Ձեր շարունակական գործընկերության շնորհիվ մենք կհասնենք անհնարինին:

Трамп поблагодарил Пашиняна и Алиева
Президент США Дональд Трамп направил письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву, сообщают азербайджанские СМИ.
«Благодарю Вас за совместное письмо с премьер-министром Николом Пашиняном, в котором я выдвигаюсь на Нобелевскую премию мира. Я выражаю глубокую признательность за эту престижную награду, которая вдохновляет нас на продолжение нашей важной миссии.
Как президент Соединенных Штатов Америки, я продолжаю быть приверженным прекращению конфликтов в мире и обеспечению мира и процветания для всех людей. Благодаря Вашему постоянному партнерству мы достигнем невозможного.