ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի խաղաղության բանակցությունների հետագա ընթացքը դեռևս պարզ չէ՝ չնայած ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ամերիկյան պատվիրակության միջև տեղի ունեցած «բավականին լավ» քննարկումներին։
Լրագրողների հետ զրույցում Թրամփը հայտնել է, որ Ուիթքոֆը և Քուշները հեռախոսով զեկուցել են իրեն և փոխանցել, որ Պուտինի տպավորությունն այն է, թե նա «ուզում է գործարք կնքել»։
«Ի՞նչ կլինի այդ հանդիպումից հետո՝ չեմ կարող ասել, որովհետև պետք է երկու կողմն էլ ուզենա»,- ասել է Թրամփը՝ հավելելով. «Մենք Ուկրաինայի հետ բավականին լավ մշակված բան ունենք»։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ Ուիթքոֆը և Քուշները հինգշաբթի օրը Մայամիում կհանդիպեն ուկրաինացի պաշտոնյաների հետ։

US President Donald Trump said the future of the Ukraine peace talks is still unclear, despite “pretty good” discussions between Russian President Vladimir Putin and the US delegation.
Speaking to reporters, Trump said that Witkoff and Kushner had briefed him on the phone and conveyed that Putin’s impression was that he “wants to make a deal.”
“What happens after that meeting, I can’t say because both sides have to want it,” Trump said, adding: “We have something pretty well worked out with Ukraine.”