Ուկրաինայի նախագահի նախկին աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակը ազատման հաջորդ օրը՝ նոյեմբերի 29-ին, կրկին այցելել է աշխատանքի վայր զրույց ունենալու նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ։
«RBC-Ուկրաինայի» աղբյուրները պնդում են, որ պաշտոնանկությունը լուրջ հարված է եղել Երմակի համար։ Զելենսկու և Երմակի միջև տեղի է ունեցել բարդ զրույց, սակայն առանց գոռոցների, որի մասին լրատվամիջոցները գրել էին։
Աղբյուրի խոսքով՝ Երմակը հաջորդ օրը կրկին եկել է Բանկովայա, բայց արդեն պարզապես զրուցելու համար, քանի որ նրան և Զելենսկուն կապում է երկար համատեղ ճանապարհ։
Հիշեցնենք, որ Երմակը պաշտոնանկ էր եղել նոյեմբերի 28-ին՝ այն բանից հետո, երբ հակակոռուպցիոն հատուկ մարմինների աշխատակիցները խուզարկություններ են իրականացրել նրա մոտ՝ կապված էներգետիկայի ոլորտում կոռուպցիոն հավանական խախտումների հետ։

The former head of the Ukrainian presidential administration, Andriy Yermak, returned to his office on November 29, the day after his dismissal, to meet with President Volodymyr Zelensky.
RBC-Ukraine sources claim that the dismissal was a severe blow for Yermak. Zelensky and Yermak had a difficult conversation, but without the shouting that the media had reported.
According to the source, Yermak returned to Bankovaya the next day, but this time only to talk, since he and Zelensky have a long joint journey ahead.
Recall that Yermak was dismissed on November 28, after officers of special anti-corruption agencies conducted searches at his place in connection with possible corruption violations in the energy sector.