Պուտինը մեկնում է Հնդկաստան
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին դեկտեմբերի 4-5-ը Հնդկաստանում կքննարկեն միջազգային և տարածաշրջանային արդիական թեմաներ, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հրավերով դեկտեմբերի 4-5-ը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պետական այցով կմեկնի Հնդկաստանի Հանրապետություն:
«Այս այցը կարևոր նշանակություն ունի, հնարավորություն է տալիս համակողմանիորեն քննարկել քաղաքական, առևտրատնտեսական, գիտատեխնոլոգիական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում հատկապես արտոնյալ ռազմավարական գործընկերության ռուս-հնդկական հարաբերությունների ամբողջ ընդարձակ օրակարգը, ինչպես նաև դիտարկել միջազգային և տարածաշրջանային արդիական թեմաներ», - ասվում է ռուսական կողմի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Putin leaves for India
Russian President Vladimir Putin and Indian Prime Minister Narendra Modi will discuss current international and regional issues in India on December 4-5, the Kremlin press service reported.
At the invitation of Indian Prime Minister Narendra Modi, Russian President Vladimir Putin will pay a state visit to the Republic of India on December 4-5.
"This visit is of great importance, it provides an opportunity to comprehensively discuss the entire broad agenda of Russian-Indian relations, especially the privileged strategic partnership in the political, trade-economic, scientific-technological and cultural-humanitarian spheres, as well as to consider current international and regional issues," the statement released by the Russian side said.