ԱՄՆ-ն ՌԴ-ին է փոխանցել Ժնևում խաղաղության ծրագրի պարամետրերը. Պեսկով
Ուկրաինայի վերաբերյալ ծրագրի հիմնական պարամետրերը Ժնևի բանակցություններից հետո փոխանցվել են Կրեմլին և կքննարկվեն հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Կրեմլը չի ​​բացահայտի Ուկրաինայի կարգավորման հնարավոր պարամետրերի բոլոր մանրամասները. ամեն ինչ կքննարկվի»,- ասել է Պեսկովը։
Նա նշել է, որ բանակցությունների ընթացքում կորոշվի այն հարցը, թե ով պետք է ճանաչի Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև տարածքային իրողությունները։
«Զելենսկին լեգիտիմության խնդիր ունի և չի ցանկանում Ուկրաինայում ընտրություններ անցկացնել և պահպանել սահմանադրությունը»,- հավելել է նա։

The main parameters of the plan for Ukraine were transferred to the Kremlin after the Geneva talks and will be discussed in Moscow next week, Russian presidential spokesman Dmitry Peskov said.
“The Kremlin will not disclose all the details of the possible parameters of the settlement of Ukraine. Everything will be discussed,” Peskov said.
He noted that the negotiations will determine who should recognize the territorial realities between Russia and Ukraine.
“Zelensky has a legitimacy problem and does not want to hold elections in Ukraine and preserve the constitution,” he added.