Սա Հայաստանի ընտրությունն է. Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀԱՊԿ նիստից հետո պատասխանել է լրագրողների հարցերին և անդրադարձել կազմակերպությանը Հայաստանի մասնակցության կարգավիճակին։
«ՀՀ դիրքորոշումն այն է, որ իրենք աջակցում են ՀԱՊԿ բոլոր որոշումներին և իրենց համարում ՀԱՊԿ անդամ, բայց այս փուլում ձեռնպահ են մնում կազմակերպության նիստերին մասնակցելուց»,- ասել է Պուտինը։
Ըստ նրա՝ սա Հայաստանի ընտրությունն է, և եթե հայկական կողմը գտնում է, որ դեռ հնարավոր է այդպես աշխատել, համաձայն են։
«Մենք, իհարկե, կապի մեջ լինելու ենք Հայաստանի հետ։ Որոշումը, որ պատրաստելու ենք, բոլորի առաջնահերությունները հաշվի առնելով է, և պետք է նրանց հետ էլ աշխատենք»,- հավելել է ՌԴ նախագահը։

Это выбор Армении. Путин
Президент РФ Владимир Путин после заседания ОДКБ ответил на вопросы журналистов и обратился к статусу участия Армении в организации.
«Позиция Республики Армения такова, что они поддерживают все решения ОДКБ и считают себя членом ОДКБ, но на данном этапе воздерживаются от участия в заседаниях организации», – сказал Путин.
По его словам, это выбор Армении, и если армянская сторона считает, что пока еще возможно так работать, они согласны.
«Мы, конечно, будем на связи с Арменией. Решение, которое мы будем готовить, учитывает приоритеты всех, и мы должны работать и с ними тоже», – добавил президент РФ.