Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի միջև երեք կրիտիկական տարաձայնություն դեռ մնում Է
Թեև Ուկրաինան ընդհանուր համաձայնություն է տվել ԱՄՆ-ի (Թրամփի վարչակազմի) խաղաղության առաջարկների մեծ մասին, ուկրաինական աղբյուրը CNN-ին հայտնել է, որ առնվազն երեք կրիտիկական տարաձայնություն դեռևս մնում է։ Դրանք կապված են Դոնբասի տարածքների հանձնման, զինված ուժերի չափի սահմանափակման և ՆԱՏՕ-ին անդամակցելուց հրաժարվելու հետ։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանի կողմից պատերազմը դադարեցնելու հիմնական պայմանները համարվող այս կետերում Ուկրաինան զիջումներ չի տեսնում, հատկապես ՆԱՏՕ-ի պահանջը մնում է անընդունելի։
Թեև տարածքների հարցում կա «որոշակի առաջընթաց», վերջնական, ընդունելի ձևակերպում դեռ չի գտնվել, իսկ զորքի չափի սահմանափակման հարցում Կիևը ցանկանում է լրացուցիչ փոփոխություններ։ Պարբերականը գրում է, որ այս տարաձայնությունները շատ ավելին են, քան «մի քանի մանրամասներ»։

Three critical differences remain between Ukraine and the US
Although Ukraine has generally agreed to most of the US (Trump administration) peace proposals, a Ukrainian source told CNN that at least three critical disagreements remain. They are related to the transfer of territories in Donbas, limiting the size of the armed forces, and refusing to join NATO.
According to the source, Ukraine does not see any concessions on these points, which are considered the main conditions for Russia to end the war, and NATO's demand in particular remains unacceptable.
Although there is "some progress" on the issue of territories, a final, acceptable formulation has not yet been found, and Kiev wants additional changes to the limit on troop size. The magazine writes that these disagreements are much more than "a few details."