Ռոստովի մարզի Տագանրոգում, Բեսերգենևկայում և Նեկլինովսկի շրջանում օդային հարձակման հետևանքով զոհվել է երեք և վիրավորվել առնվազն տասը մարդ: Այդ մասին Telegram-ում հայտնել է Ռոստովի մարզի նահանգապետ Յուրի Սլյուսարը՝ չհստակեցնելով, թե կոնկրետ ինչ զենքի կիրառմամբ է իրականացվել հարձակումը տարածաշրջանի վրա:
Իր հերթին Տագանրոգի քաղաքապետ Սվետլանա Կամբուլովան իր ալիքում գրել է, որ գիշերային զանգվածային օդային հարձակման հետևանքով վնասվել են երկու բազմաբնակարան շենք և մեկ առանձնատուն, քոլեջի շենք, երկու արդյունաբերական ձեռնարկություն և մանկապարտեզ:
Ուկրաինական Exilenova + մոնիթորինգային նախագծի տվյալներով՝ Տագանրոգում Բերիևի անվան գիտատեխնիկական կենտրոնի վրա հարձակման ժամանակ խոցվել է անգար, որն օգտագործվում է Ту-95МСМ ռազմական ինքնաթիռների՝ Ուկրաինայի ռմբակոծությունների ժամանակ օգտագործվող X - 101 հրթիռների կրիչների տեխնիկական սպասարկման համար: Telegram ալիքը ներկայացրել է հարձակումից հետո անգարի ներսում բռնկված հրդեհի տեսանյութը: Նախնական տվյալներով՝ հարվածի պահին այնտեղ կարող է եղած լինել ռազմավարական ռմբակոծիչ։

At least three people killed in Ukrainian strike in Rostov region
Three people were killed, and at least ten were injured in an air strike in Taganrog, Besergenevka, and Neklinsky districts of the Rostov region. Rostov region governor Yuri Slyusar reported this on Telegram, without specifying which weapons were used in the attack on the area.
In turn, Taganrog Mayor Svetlana Kambulova wrote on her channel that two apartment buildings, one private house, a college building, two industrial enterprises, and a kindergarten were damaged as a result of the nighttime mass air strike.
According to the Ukrainian Exilenova + monitoring project, a hangar was hit during the attack on the Beriev Scientific and Technical Center in Taganrog, which is used to maintain Tu-95МСМ military aircraft, carriers of X-101 missiles used in the bombing of Ukraine. The Telegram channel presented a video of a fire that broke out inside the hangar after the attack. According to preliminary data, a strategic bomber may have been there at the time of the strike.