ԱՄՆ խաղաղության ծրագիրը կարող է ստորագրվել նոյեմբերի 27-ին
ԱՄՆ խաղաղության ծրագիրը կարող է ստորագրվել արդեն նոյեմբերի 27-ին։ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին պատրաստ է հանդիպել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ Գոհաբանության օրը (նոյեմբերի 27-ին), որպեսզի հայտարարի Ռուսաստանի Դաշնության հետ գործարք կնքելու պատրաստակամության մասին: Այս մասին հայտնում է Axios-ը՝ վկայակոչելով Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Անդրեյ Երմակին։
«ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի պաշտոնյաներն սկզբունքորեն համաձայնության են եկել ծրագրի մեծ մասի հետ, որն զգալիորեն փոփոխվել է ԱՄՆ-ի 28 կետանոց սկզբնական առաջարկից։ Սակայն, ըստ Երմակի, Զելենսկին ցանկանում է քննարկել տարածքային վեճերի հարցը»,- ասվում է հոդվածում։

The US peace plan could be signed as early as November 27. Ukrainian President Volodymyr Zelensky is set to meet with US President Donald Trump on Thanksgiving Day (November 27) to announce his readiness to negotiate with the Russian Federation. This was reported by Axios, citing Andriy Yermak, the head of the Ukrainian presidential administration.
“US and Ukrainian officials have reached an agreement in principle on most of the plan, which has been significantly modified from the initial 28-point US proposal. However, according to Yermak, Zelensky wants to discuss the issue of territorial disputes,” the article says.