Նոյեմբերի 25-ի գիշերը ուկրաինական ԱԹՍ-ները հարձակումներ են իրականացրել ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի և Ռոստովի մարզի վրա՝ թիրախավորելով ռազմական կարևոր օբյեկտներ, հայտնում են տեղի իշխանությունները և Telegram-յան լրատվական ալիքները։
Ռոստովի մարզում՝ Տագանրոգում վնասվել են բնակելի տներ, պահեստ և գազատար։ Ըստ BBC-ի՝ զոհվել է 3 մարդ, վիրավորվել՝ 10-ը։
Հրդեհ է բռնկվել «Բերիև» ավիաշինարարական ընկերությունում, որը արտադրում է ռուսական ռազմական ինքնաթիռներ, այդ թվում՝ հազվագյուտ Ա-50 հետախուզական ինքնաթիռներ։
Կրասնոդարի երկրամաս՝ Նովորոսիյսկում վիրավորվել է 6 մարդ, վնասվել՝ առնվազն 20 բնակելի շենք։
ԱԹՍ-ն հարվածել է բազմաբնակարան շենքին, որը գտնվում է Ս-400 ՀՕՊ համակարգեր տեղակայված ռազմական մասից ընդամենը 700 մետր հեռավորության վրա (այդ մասը նոյեմբերի 14-ին արդեն հարված էր ստացել)։
Տեղացիները տեսանյութեր են հրապարակել, որտեղ երևում է, թե ինչպես է ռուսական ՀՕՊ հրթիռը խոցում քաղաքի մեկ այլ բազմաբնակարան շենք։

Ukraine strikes Russia with drones: there are casualties
On the night of November 25, Ukrainian drones carried out attacks on critical military facilities in the Krasnodar Territory and Rostov Region, local authorities and Telegram news channels reported.
Residential buildings, a warehouse, and a gas pipeline were damaged in Taganrog, Rostov Region. According to the BBC, 3 people were killed, and 10 were injured.
A fire broke out at the Beriev aircraft construction company, which produces Russian military aircraft, including the rare A-50 reconnaissance aircraft.
In Novorossiysk, Krasnodar Territory, six people were injured, and at least 20 residential buildings were damaged.
The drone hit an apartment building just 700 meters from a military base housing S-400 air defense systems (which had already been shot at on November 14).