ՌԴ ԶՈՒ-ն հրթիռակոծել է Կիևը. կան զոհեր
ՌԴ ԶՈՒ-ն վաղ առավոտյան հրթիռներով մասսայական հարձակման է ենթարկել Կիևը։ Հարվածներ են հասցվել բնակելի շենքերին և էներգետիկ օբյեկտներին, հայտնում են տեղի իշխանությունները։
Կենտրոնական Պեչերսկի շրջանում վնասվել է բազմաբնակարան շենք։
Արևելյան Դնիպրովսկի շրջանում հրդեհ է բռնկվել 9 հարկանի բնակելի շենքում։
Նախնական տվյալներով` կա 6 զոհ, 12 վիրավոր:
Ուկրաինայի էներգետիկայի նախարարությունը հաստատել է էներգետիկ ենթակառուցվածքների հարված ստանալը՝ առանց մանրամասնելու վնասի ծավալը։
Հարձակումը տեղի է ունեցել Ժնևում կիրակի օրը ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների միջև Թրամփի ներկայացրած ռուս-ուկրաինական խաղաղության պլանի շուրջ բանակցություններից հետո։
Ուկրաինական պատվիրակության անդամ Օլեքսանդր Բևզը երկուշաբթի Associated Press-ին հայտնել է, որ բանակցությունները եղել են «չափազանց կառուցողական» և կողմերը կարողացել են քննարկել գրեթե բոլոր կետերը։

The Russian military launched a massive missile attack on Kyiv early in the morning. Residential buildings and energy facilities were hit, local authorities said.
An apartment building was damaged in the central Pechersk district.
A fire broke out in a nine-story apartment building in the eastern Dnipro district.
At least four people were injured, said Timur Tkachenko, the head of the Kiev city military administration.
Ukraine’s Energy Ministry confirmed that energy infrastructure had been hit, without elaborating on the extent of the damage.
The attack came after talks in Geneva on Sunday between U.S. and Ukrainian representatives on Trump’s Russia-Ukraine peace plan.
Oleksandr Bevs, a member of the Ukrainian delegation, told The Associated Press on Monday that the talks had been “very constructive” and that the parties had discussed almost all points.