Թրամփի վարչակազմում առաջին անգամ հրապարակավ խոստովանել են, որ Իլոն Մասկի DOGE-ը դադարեցրել է աշխատանքը։
Պետական արդյունավետության դեպարտամենտը (DOGE), որը ղեկավարում էր գործարար Իլոն Մասկը, իր մանդատի ավարտից ութ ամիս առաջ դադարեցրել է աշխատանքը, գրում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով աշխատակազմի հարցերով վարչության տնօրեն Սքոթ Կուպորին:
«Այն գոյություն չունի»,- ասաց Կուպորը՝ պատասխանելով DOGE-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին հարցին: Նա հավելել է, որ այն այլեւս «կենտրոնացված կառույց» չէ։
Reuters-ի տվյալներով՝ DOGE-ի գործառույթներից շատերը ստանձնել է անձնակազմի հարցերով վարչությունը (դա դաշնային կառավարության կադրային գերատեսչությունն է)։

The Trump administration has publicly acknowledged for the first time that Elon Musk’s DOGE has been shut down.
The Department of Government Efficiency (DOGE), headed by businessman Elon Musk, was shut down eight months before the end of its term, Reuters reports, citing Scott Cooper, director of the Department of Personnel.
“It doesn’t exist,” Cooper said when asked about the situation surrounding DOGE. He added that it is no longer a “centralized entity.”
According to Reuters, many of DOGE’s functions have been taken over by the Department of Personnel (the federal government’s human resources department).