Այսօր առավոտյան Պակիստանի Պեշավար քաղաքում երեք ինքնասպան-ահաբեկիչ հարձակում է իրականացրել y սահմանապահ զորքերի շտաբ-բնակավայրի վրա։ Հարձակման հետևանքով զոհվել է երեք զինծառայող, վիրավորվել՝ առնվազն հինգ մարդ։
Ոստիկանության տվյալներով՝ հարձակվողները նախ կրակ են բացել, ապա ներխուժել շտաբի տարածք և այնտեղ պայթեցրել իրենց։
«Առաջին ինքնասպան-ահաբեկիչը պայթյուն է իրականացրել գլխավոր մուտքի մոտ, մյուս երկուսը մտել են ներս»,– գրում է Reuters-ը։
Զորքի փոխհրամանատար Ջավեդ Իքբալը հաստատել է երեք զինծառայողի զոհվելու մասին տեղեկությունը. «Տարածքը շրջափակված է բանակի և ոստիկանության կողմից։ Գործողությունները ընթանում են զգուշությամբ, քանի որ կասկածում ենք, որ շտաբի ներսում դեռ կան ահաբեկիչներ»,– ավելացրել է պաշտոնյան։
Հարձակումը տեղի է ունեցել Պեշավարի խիտ բնակեցված թաղամասում՝ Հայբեր Փախթունխվա նահանգի մայրաքաղաքում։ Ճանապարհը փակվել է, տարածքը շրջափակվել է անվտանգության ուժերի կողմից։

Attack in Pakistan: Terrorists attack the Border Guard headquarters
Three suicide bombers attacked a border guard headquarters in the Pakistani city of Peshawar this morning. Three soldiers were killed, and at least five others were injured.
According to police, the attackers first opened fire, then stormed the headquarters and blew themselves up there.
“The first suicide bomber detonated his explosives near the main entrance, while the other two went inside,” Reuters reported.
Deputy Chief of Staff of the Army Javed Iqbal confirmed the death of three soldiers. “The army and police have cordoned off the area. Operations are being carried out with caution, as we suspect that there are still terrorists inside the headquarters,” the official added.
The attack took place in a densely populated area of ​​Peshawar, the capital of Khyber Pakhtunkhwa province. The road has been closed, and security forces have cordoned off the area.