Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին պաշտոնապես ստացել է ԱՄՆ-ի կողմից մշակված խաղաղության ծրագրի նախագիծը, հայտարարել է Զելենսկու գրասենյակը։
Ակնկալվում է, որ Զելենսկին առաջիկա օրերին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ կքննարկի առկա դիվանագիտական հնարավորությունները և խաղաղության համար անհրաժեշտ հիմնական կետերը։
«Ուկրաինան տարեսկզբից աջակցել է նախագահ Թրամփի առաջարկներին՝ արյունալի հակամարտությունն ավարտելու համար։ Պատրաստ ենք կառուցողականորեն աշխատել ամերիկյան կողմի, ինչպես նաև մեր եվրոպացի և միջազգային գործընկերների հետ, որպեսզի արդյունքը լինի խաղաղությունը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has officially received a draft peace plan developed by the United States, Zelensky’s office announced.
Zelensky is expected to discuss the available diplomatic opportunities and key points needed for peace with US President Donald Trump in the coming days.
“Ukraine has supported President Trump’s proposals to end the bloody conflict since the beginning of the year. We are ready to work constructively with the American side, as well as our European and international partners, so that peace is the result,” the statement said.