Մենք անում ենք հնարավոր ամեն ինչ՝ երկկողմ հարաբերությունները ամրապնդելու համար, և կարող եք վստահ լինել, որ հայկական կողմի դիրքորոշումներում փոփոխություններ չեն լինի. ըստ վրացական կողմի տարածած հաղորդագրության, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը։
Նրա խոսքով՝ Վրաստանն ու Հայաստանը կիսում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ընդհանուր ցանկությունը։
«Մեր ընդհանուր ձգտումն է տարածաշրջանում խաղաղությունն ու կայունությունը, ինչպես նաև ներքաղաքական կայունությունը։ Ես հավատում եմ, որ Վրաստանի և Հայաստանի ժողովուրդները կգնահատեն մեր կառավարությունների ջանքերը՝ մեր երկրների ինքնիշխանությունն ու անկախությունը պահպանելու համար», - ասել է ՀՀ նախագահը։
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն էլ հայտարարել է, որ երկկողմ հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են տարբեր ոլորտներում՝ թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական։
«Վստահ ենք, որ այս թափով և տեմպով ապագայում մեծ հաջողությունների կհասնենք մեր հարաբերությունների հետագա զարգացման առումով», - ասել է վարչապետը։

Вы можете быть уверены, что в наших позициях изменений не будет. Хачатурян
Мы делаем всё возможное для укрепления двусторонних отношений, и можете быть уверены, что в позициях армянской стороны изменений не будет. Согласно распространённому грузинской стороной сообщению, во время встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе это заявил президент Республики Армения Вагнан Хачатурян.
По его словам, Грузия и Армения разделяют общее стремление к миру и стабильности в регионе.
«Наше общее стремление — мир и стабильность в регионе, а также внутриполитическая стабильность. Я верю, что народы Грузии и Армении оценят усилия наших правительств, направленные на сохранение суверенитета и независимости наших стран», — сказал президент Армении.
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе, в свою очередь, заявил, что двусторонние отношения динамично развиваются в разных сферах — как политической, так и экономической.
«Мы уверены, что с таким темпом и динамикой в будущем достигнем больших успехов в дальнейшем развитии наших отношений», — сказал премьер-министр.