Ուկրաինան պատրաստ է աշխատել ցանկացած բովանդակային ձևաչափերով, որոնք կարող են արդյունք տալ։ Այս մասին տելեգրամի իր էջում գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հետ հանդիպումից հետո։
«Նախագահ Էրդողանն այսօր առաջարկեց զրույցի ձևաչափեր, որոնց ես աջակցեցի, և մեզ համար կարևոր է, որ Թուրքիան պատրաստ լինի ապահովել անհրաժեշտ հարթակը։ Մենք պատրաստ ենք աշխատել ցանկացած այլ բովանդակային ձևաչափերով, որոնք կարող են արդյունքներ տալ»,- գրել է Ուկրաինայի նախագահը։
Ըստ Զելենսկու՝ արյունահեղությունը դադարեցնելու և երկարատև խաղաղության համար գլխավորը համակարգված աշխատանքն է բոլոր գործընկերների հետ, և որ ամերիկյան ղեկավարությունը մնա արդյունավետ, ուժեղ և մոտեցնի երկարատև խաղաղություն, որը կապահովի մարդկանց անվտանգությունը։

Ukraine is ready to work in any substantive formats that can yield results. Ukrainian President Volodymyr Zelensky wrote about this on his Telegram page after meeting with Turkish President Recep Tayyip Erdogan.
“President Erdogan today proposed formats for the conversation, which I supported, and it is important for us that Turkey is ready to provide the necessary platform. We are ready to work in any other substantive formats that can yield results,” the Ukrainian president wrote.
According to Zelensky, the main thing to stop the bloodshed and achieve lasting peace is coordinated work with all partners, and the American leadership must remain effective and strong, bringing lasting peace that will ensure people's security.