Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Էլիսոն Հուքերի հետ: Կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության ներկա վիճակն ու հեռանկարները, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացը, ինչպես նաև՝ տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Հանդիպմանը հիշեցրել են օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների մասին և ընդգծել ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման համար համատեղ ջանքերի կարևորությունը:
Բայրամովը նշել է Բաքվի շահագրգռվածությունը «Թրամփի երթուղով» աշխատանքներն արագացնելու հարցում։
Քննարկվել է Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության օրակարգը, ինչպես նաև՝ առաջիկա ժամանակահատվածում երկկողմ և բազմակողմ հարթակների շրջանակներում գործողությունների ուղղությունները։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with US Deputy Secretary of State Allison Hooker. The parties discussed the current state and prospects of bilateral cooperation, the peace process between Azerbaijan and Armenia, and regional security issues.
During the meeting, they recalled the agreements reached in Washington on August 8 and emphasized the importance of joint efforts to strengthen the strategic partnership.
Bayramov noted Baku's interest in accelerating work on the "Trump route".
The agenda for peace and stability in the South Caucasus was discussed, along with directions for action within bilateral and multilateral platforms in the coming period.