Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանատնից հաղորդում են, որ երկիր ժամանած ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Ջոնաթան Ասկոնասինը ԱԳՆ-ի և կառավարության աշխատակազմի հետ քննարկելու է Վրաստանի աջակցությունը TRIPP-ին։
«Այցի նպատակն է քննարկել, թե ինչպես Վրաստանը կարող է աջակցել «Թրամփի՝ միջազգային խաղաղության և բարգավաճման ճանապարհին» (TRIPP): Տրանսպորտային այս երթուղին արդյունք է օգոստոսի 8-ին Միացյալ Նահանգների միջնորդությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տեղի ունեցած խաղաղության գագաթնաժողովի:
Այսօր առավոտյան դոկտոր Ասկոնասն այցելել է «Սադախլո մոտոր» մաքսային անցակետ, որը մեծամասամբ հաջողվել է կառուցել և կահավորել Միացյալ Նահանգների աջակցությամբ: Այցի շրջանակներում նա կհանդիպի նաև Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարության և կառավարական վարչակազմի, ինչպես նաև միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների ներկայացուցիչների հետ»,- ասվում է Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ։

The US Embassy in Georgia reports that US State Department Representative Jonathan Askonasin, who arrived in the country, will discuss Georgia’s support for TRIPP with the Foreign Ministry and government staff.
“The purpose of the visit is to discuss how Georgia can support the Trump Path to International Peace and Prosperity (TRIPP). This transport route is a result of the peace summit between Armenia and Azerbaijan held on August 8, mediated by the United States.
This morning, Dr. Askonas visited the Sadakhlo Motor customs checkpoint, which was primarily built and equipped with the support of the United States. As part of the visit, he will also meet with representatives of the Georgian Ministry of Foreign Affairs and the government administration, as well as international financial institutions,” the US Embassy in Georgia said in a statement.