Աշխարհի առաջնության տոմս ունենալը չի ​​նշանակում, որ դուք ավտոմատ վիզա կստանաք. Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ 2026 թվականի աշխարհի առաջնության տոմս ունենալը ավտոմատ կերպով տուրիստական ​​վիզա ստանալու իրավունք չի տալիս։
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հայտարարել է, որ աշխարհի առաջնության տոմսեր ունեցող օտարերկրյա քաղաքացիները կարող են հարցազրույցի ենթարկվել դեսպանատանը կամ հյուպատոսարանում դիմումը ներկայացնելուց հետո վեցից ութ շաբաթվա ընթացքում։
«Ձեր տոմսը վիզա չէ. այն չի երաշխավորում մուտքը Միացյալ Նահանգներ։ Մենք կանցնենք նույն ստուգման գործընթացով, որով կանցներ ցանկացած մեկը։ Միակ տարբերությունն այն է, որ հերթում մենք նրանց վերև ենք բարձրացնում»,- ասել է Ռուբիոն։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ դեսպանատները առաջնահերթություն կտան այն վիզաներին, որոնք ունեն 2026 թվականի աշխարհի առաջնության տոմսեր։

US Secretary of State Marco Rubio has said that having a ticket to the 2026 World Cup does not automatically entitle you to a tourist visa.
The US State Department has said that foreign nationals with World Cup tickets can be interviewed at an embassy or consulate within six to eight weeks of submitting their application.
“Your ticket is not a visa. It does not guarantee entry into the United States. We will undergo the same vetting process as anyone else. The only difference is that we are moving them up the queue,” Rubio said.
US President Donald Trump has said that US embassies will prioritize visas for those who have tickets to the 2026 World Cup.