Հայաստանն ու Ադրբեջանը ճիշտ քաղաքականություն են վարում. Պապուաշվիլի
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրից հետո մենք պետք է առաջ նայենք և մտածենք տարածաշրջանը որպես ընդհանուր տարածք զարգացնելու մասին. հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Շալվա Պապուաշվիլին։
Պապուաշվիլիի խոսքով՝ Հայաստանն ու Ադրբեջանը ճիշտ քաղաքականություն են վարում, քանի որ ձգտում են համագործակցել բոլորի հետ՝ իրենց ժողովուրդների բարօրության համար։
«Կարևոր է խոսել երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանում առկա դինամիկայի մասին։ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրից հետո մենք պետք է նայենք դեպի ապագա և մտածենք տարածաշրջանը որպես միասնական տարածք զարգացնելու մասին։
Մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը ճիշտ քաղաքականություն են վարում՝ ձգտելով համագործակցել բոլորի հետ՝ իրենց ժողովուրդների բարօրության համար։ Նրանք չեն գործում այնպես, ինչպես կարծում է մեր արմատական, արտաքին առաջնորդությամբ ընդդիմությունը, որը պետք է հեռվից նայի և սպասի միայն Բրյուսելից հրահանգների։ Մենք կքննարկենք, թե ինչպես են նրանք գնահատում տարածաշրջանում տիրող դինամիկան և ինչպիսին են նրանց ընդհանուր ծրագրերը այս առումով», - ասել է Շալվա Պապուաշվիլին։

Armenia and Azerbaijan are pursuing the right policy. Papuashvili
After the peace agreement between Armenia and Azerbaijan, we should look ahead and think about developing the region as a familiar territory, said Georgian Parliament Speaker Shalva Papuashvili.
According to Papuashvili, Armenia and Azerbaijan are pursuing the right policy, as they seek to cooperate with everyone for the benefit of their peoples.
"It is essential to talk about bilateral relations and the dynamics in the region. Following the peace agreement between Armenia and Azerbaijan, we should look to the future and consider developing the area as a unified territory.
We see that Armenia and Azerbaijan are pursuing the right policy, seeking to cooperate with everyone for the benefit of their peoples. They are not acting as our radical, foreign-led opposition thinks, which should watch from afar and wait only for instructions from Brussels. "We will discuss how they assess the dynamics in the region and what their general plans are in this regard," Shalva Papuashvili said.