BBC-ն ներողություն է խնդրել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփից Panorama ծրագրի վավերագրական ֆիլմի համար, որտեղ նրա ելույթի հատվածները մոնտաժվել էին։ Միաժամանակ, սակայն, լրատվամիջոցը մերժել է նախագահի՝ փոխհատուցման պահանջները:
Կորպորացիան նաև հայտարարել է, որ չի կրկնի ծրագրի ցուցադրությունը:
Թրամփի փաստաբանները սպառնացել են BBC-ի դեմ 1 միլիարդ դոլարի հայց ներկայացնել, եթե կորպորացիան չհերքի եթերում հնչածը, չներողություն խնդրի և չվճարի փոխհատուցում:
«BBC-ի իրավաբանները նամակ են ուղարկել նախագահ Թրամփի իրավական թիմին՝ ի պատասխան կիրակի օրը ստացված նամակի»,- հայտարարել է BBC-ի ներկայացուցիչը:
BBC-ի խորհրդի նախագահ Սամիր Շահն էլ անձնական նամակ է ուղարկել Սպիտակ տուն՝ վստահեցնելով, որ ինքը և կորպորացիան զղջում են նախագահի` 2021 թվականի հունվարի 6-ի նախագահ ելույթի մոնտաժի համար։

The BBC has apologised to US President Donald Trump for a Panorama documentary that edited parts of his speech. However, the broadcaster has rejected the president's demands for compensation.
The broadcaster has also said it will not rerun the programme.
Trump's lawyers have threatened to sue the BBC for $1 billion unless the broadcaster retracts the statement, apologizes, and pays compensation.
"BBC lawyers have written to President Trump's legal team in response to the letter they received on Sunday," a BBC spokesman said.
BBC chairman Samir Shah has also written a personal letter to the White House, stating that he and the broadcaster regret the editing of the president's speech on January 6, 2021.