Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի դեսպանները հանդիպել են Գրոսսիի հետ
️Վիեննայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի ներկայացուցիչները ՄԱԳԱՏԷ-ի Կառավարիչների խորհրդի նիստից առաջ հանդիպել են Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսիի հետ:
«Չինաստանի, Իրանի և Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչներն այսօր հանդիպել են ՄԱԳԱՏԷ- ի գլխավոր տնօրեն պարոն Ռաֆայել Գրոսսիի և նրա թիմի հետ, որպեսզի կարծիքներ փոխանակեն ՄԱԳԱՏԷ-ի Կառավարիչների խորհրդի առաջիկա նստաշրջանի վերաբերյալ», - գրել Է Վիեննայում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Միխայիլ Ուլյանովը:
ՄԱԳԱՏԷ-ի Կառավարիչների խորհրդի հերթական նստաշրջանը տեղի կունենա Վիեննայում նոյեմբերի 17-21-ը: Նստաշրջանի թեման դեռ չի հայտարարվել։

Ambassadors of Russia, China, and Iran met with Grossi
Representatives from Russia, China, and Iran met with the head of the International Atomic Energy Agency (IAEA), Rafael Grossi, ahead of the IAEA Board of Governors meeting, which is based in Vienna.
“The permanent representatives of China, Iran, and Russia met today with the Director General of the IAEA, Mr. Rafael Grossi, and his team to exchange views on the upcoming session of the IAEA Board of Governors,” wrote Mikhail Ulyanov, the Russian permanent representative in Vienna.
The next session of the IAEA Board of Governors will take place in Vienna from November 17 to 21. The topic of the session has not been announced yet.