Ասադի արտահանձնման հարցը քննարկվել է Մոսկվայի բանակցություններում
Ռուսաստանն այս կամ այն կերպ մասնակցել է սիրիացիների դեմ պատերազմին։ Այս մասին հայտարարել է Սիրիայի անցումային շրջանի առաջնորդ Ահմեդ ալ Շարաան Fox news-ին տված հարցազրույցում։
Սիրիայի նախագահ Ահմեդ Ալ-Շարաան հայտարարել է, որ կառավարությունը մտադիր է պատասխանատվության ենթարկել Բաշար Ասադին ժողովրդի դեմ հանցագործությունների համար:
«Ռուսաստանը այս կամ այն կերպ մասնակցել է սիրիացիների դեմ պատերազմին, ուստի դերակատարների, այդ թվում՝ Ասադի արտահանձնման հարցը քննարկվել է Մոսկվայի հետ բանակցություններում»,- ասել է նա։
Շարաայի խոսքով՝ ստեղծվել է արդարադատության հատուկ հանձնաժողով, որը պետք է ապահովի բոլոր մեղավորների պատիժը:

Assad's extradition discussed in Moscow talks
Russia has participated in the war against the Syrians in one way or another. This was stated by the leader of the Syrian transitional period, Ahmed al-Sharaa, in an interview with Fox News.
Syrian President Ahmed al-Sharaa announced that the government intends to hold Bashar al-Assad accountable for crimes against the people.
“Russia has participated in the war against the Syrians in one way or another, so the issue of extradition of the actors, including Assad, was discussed in negotiations with Moscow,” he said.
According to Shaaraa, a special justice commission has been created to ensure the punishment of all those guilty.