Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին այսօր ազատ կարձակվի բանտից։ Ինչպես հաղորդում են ֆրանսիական զլմ-ները, դատարանը բավարարել է միջնորդությունը։
Լիբիայի կողմից ֆինանսավորման գործով դատապարտված Նիկոլա Սարկոզին հոկտեմբերի 21-ին բանտարկվել է Լա Սանտեի բանտում:
Նշենք, որ Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին այսօր դիմել էր Փարիզի դատարանին՝ խնդրելով ազատ արձակել իրեն մինչև բողոքարկման արդյունքը։ Նա այս պահին կրում է հինգ տարվա բանտային պատիժ։
Դատախազությունն էլ առաջարկել էր նրան ազատ արձակել խիստ հսկողության ներքո՝ արգելելով շփվել գործով անցնող անձանց հետ։

Саркози будет освобождён из тюрьмы
Бывший президент Франции Николя Саркози сегодня будет освобождён из тюрьмы. Как сообщают французские СМИ, суд удовлетворил соответствующее ходатайство.
Осуждённый по делу о финансировании его кампании со стороны Ливии, Саркози был заключён в тюрьму La Santé 21 октября.
Ранее сегодня бывший президент обратился в Парижский суд с просьбой освободить его до оглашения результатов апелляции. В данный момент он отбывает пятилетний тюремный срок.
Прокуратура также предложила освободить Саркози под строгий надзор, запретив ему контактировать с лицами, проходящими по делу.