Մոսկվան Պոկրովսկի ուղղությամբ կենտրոնացրել է 170.000 մարդ. Զելենսկի
Զելենսկին հայտարարել է, որ ցանկանում է ԱՄՆ-ից պատվիրել 27 Patriot հակաօդային պաշտպանության համակարգ: Այս մասին նա հայտնել է The Guardian պարբերականին տված հարցազրույցում։
Նրա խոսքով՝ քանի դեռ ԱՄՆ-ն չի տրամադրել Patriot-ը, ինքը կցանկանար, որ եվրոպական պետությունները Ուկրաինային տրամադրեին իրենց գոյություն ունեցող համակարգերը:
Մեկնաբանելով Պոկրովսկի թեման՝ Զելենսկին հայտնել է, որ Մոսկվան հսկայական ուժեր է նետել այս գործողության մեջ՝ 170.000 մարդ։
«Ռուսական հաջողություն չկա։ Կան շատ զոհեր»,- ասել է նա։
Զելենսկին նաև հայտարարել Է, որ Ռուսաստանը կարող է երկրորդ ճակատ բացել եվրոպական մեկ այլ երկրի դեմ, մինչև Ուկրաինայում պատերազմի ավարտը:
«Ես այդպես եմ կարծում։ Պուտինը նախ ցանկանում է օկուպացնել Ուկրաինան, իսկ հետո կարող է այլ տեղ գնալ։ Նա կարող է երկուսն էլ միաժամանակ անել»,- եզրափակել է նա։

Zelensky announced that he wants to order 27 Patriot air defense systems from the United States. He said this in an interview with The Guardian.
According to him, until the United States provides Patriot, he would like European countries to provide Ukraine with their existing systems.
Commenting on the Pokrovsky topic, Zelensky stated that Moscow has deployed massive forces into this operation - approximately 170,000 people.
“There is no Russian success. There are many victims,” he said.
Zelensky also said that Russia may open a second front against another European country before the war in Ukraine is over.
“I think so. Putin first wants to occupy Ukraine, and then he can go somewhere else. He can do both at the same time,” he concluded.