Չավուշօղլուն հայտնել է Երևանի և Բաքվի ներկայացուցիչների հնարավոր հանդիպման մասին
Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները կարող են բանակցություններ անցկացնել Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում, այս մասին ադրբեջանական լրատվամիջոցներին հայտնել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում Թուրքիայի ներկայացուցիչ Մևլութ Չավուշօղլուն։
Նրա խոսքով՝ Թուրքիայի ԱԳՆ-ն կողմերի հետ խորհրդակցություններ է անցկացնում նման հանդիպման կազմակերպման շուրջ։ Չավուշօղլուն հույս է հայտնել, որ հանդիպումների արդյունքում հնարավոր կլինի հասնել կոնկրետ արդյունքների։
Միևնույն օրը Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն հայտարարել է, որ Հայաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի տրանսպորտի նախարարների եռակողմ հանդիպումը հնարավոր է միայն Բաքվի համաձայնության դեպքում։
«Եթե այդ համաձայնությունը տրվի, մենք լիովին պատրաստ ենք, քանի որ Ադրբեջանի դիրքորոշումը մեզ համար մեծ նշանակություն ունի»,- նրա խոսքերն է մեջբերում ադրբեջանական մամուլը։

Чавушоглу сообщил о возможной встрече представителей Еревана и Баку
Представители Армении и Азербайджана могут провести переговоры в рамках Дипломатического форума в Анталии, сообщил представитель Турции в Парламентской ассамблее НАТО Мевлют Чавушоглу, передают азербайджанские СМИ.
По его словам, МИД Турции ведёт консультации со сторонами по вопросу организации такой встречи.
Чавушоглу выразил надежду, что по итогам возможных переговоров удастся достичь конкретных результатов.
В тот же день министр транспорта и инфраструктуры Турции Абдулкадир Уралооглу заявил, что трёхсторонняя встреча министров транспорта Армении, Турции и Азербайджана возможна только в случае согласия Баку.
«Если такое согласие будет получено, мы полностью готовы, поскольку позиция Азербайджана имеет для нас большое значение», — цитируют министра азербайджанские издания.