Ադրբեջանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Այխան Հաջիզադեն խոսել է «3+3» ձևաչափով հանդիպման մասին և նշել, որ հարթակի նախաձեռնողը Արդբեջանն է եղել։
«2021 թվականի դեկտեմբերի 10-ին ստեղծված այս մեխանիզմի շրջանակներում մինչ օրս անցկացվել է 3 հանդիպում, այդ թվում՝ Մոսկվայում, Թեհրանում և Ստամբուլում: Վերջին անգամ՝ անցյալ տարվա հոկտեմբերին Ստամբուլում կայացած հանդիպման ժամանակ, մենք փորձեցինք վերջնական փաստաթղթում ներառել դրույթ, որ համապատասխան հանդիպումները կկազմակերպվեն Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից, սակայն Հայաստանը դեմ արտահայտվեց դրան: Մենք կարծում ենք, որ այս ձևաչափով հաջորդ հանդիպումը պետք է անցկացվի Ադրբեջանում»,- ասել է նա։

The official representative of the Azerbaijani Foreign Ministry, Aykhan Hajizadeh, spoke about the meeting in the “3+3” format and noted that Azerbaijan was the initiator of the platform.
“Within the framework of this mechanism, established on December 10, 2021, 3 meetings have been held to date, including in Moscow, Tehran, and Istanbul. The last time, during the meeting in Istanbul in October of last year, we attempted to include a provision in the final document stating that Azerbaijan and Armenia would organize the relevant meetings; however, Armenia opposed it. We believe that the next meeting in this format must be held in Azerbaijan,” he said.