Ղազախական հացահատիկով բեռնված գնացքը Ադրբեջանից ուղևորվել է Հայաստան
Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական պետական APA գործակալությունը, Ադրբեջանում  Ղազախական հացահատիկով բեռնված գնացքն արդեն մեկնել է Բալաջարի կայարանից: Այս մասին լրագրողներին ասել է «Ադրբեջանական երկաթուղիներ»-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը:
Նրա խոսքով՝ սկսվել է նաև ղազախական հացահատիկի տեղափոխումը Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով։ Նոյեմբերի 5-ին Ադրբեջան է ժամանել Ղազախստանից ուղարկված մոտ հազար տոննա հացահատիկով բեռնված 15 վագոն: Գնացքն արդեն Բալաջարի կայարանում է։
Այն կշարունակի իր երթևեկությունը Բալաջարա-Հաջիգաբուլ-Բեյուկ-Քեսիկ երթուղով, իսկ բեռի բեռնաթափումը կիրականացվի Բեյուկ-Քեսիկ կայարանից։
«Ակնկալվում է, որ բեռների հաջորդ խմբաքանակները Հայաստան կուղարկվեն ինչպես Ռուսաստանից, այնպես էլ Ղազախստանից Ադրբեջանի տարածքով», - ընդգծել է  «Ադրբեջանական երկաթուղիներ»-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը:

Train loaded with Kazakh grain leaves Azerbaijan for Armenia
According to the Azerbaijani state news agency APA, a train loaded with Kazakh grain has already departed from the Balajara station in Azerbaijan. The head of the public relations department of Azerbaijan Railways told reporters about this.
According to him, transportation of Kazakh grain to Armenia through Azerbaijan's territory has also begun. On November 5, 15 wagons loaded with approximately a thousand tons of grain, sent from Kazakhstan, arrived in Azerbaijan. The train is already at the Balajara station.
It will continue its journey along the Balajara-Hajigabul-Beyuk-Kesik route, and the cargo will be unloaded from the Beyuk-Kesik station.
"It is expected that the next batches of cargo will be sent to Armenia from both Russia and Kazakhstan via the territory of Azerbaijan," the head of the public relations department of Azerbaijan Railways emphasized.