Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությանը, որի հետ քննարկել Է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հետ իր երկրի համագործակցության հեռանկարները: Այս մասին տեղեկանում ենք Ադրբեջանի նախագահականից։
Պատվիրակության կազմում են եղել ՆԱՏՕ-ում Թուրքիայի, Հունաստանի, Հունգարիայի, Չեռնոգորիայի, Նիդեռլանդների, Հյուսիսային Մակեդոնիայի, Նորվեգիայի, Սլովակիայի, Սլովենիայի, Շվեդիայի, Չեխիայի, Պորտուգալիայի, Իսպանիայի մշտական ներկայացուցիչները, ինչպես նաև դաշինքում ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի մշտական ներկայացուցիչների տեղակալները:
Ալիևն ընդգծել է, որ ադրբեջանական բանակը համապատասխանեցվում է ՆԱՏՕ-ի չափանիշներին, և այդ առումով սերտ համագործակցություն է իրականացվում թուրքական բանակի հետ:

Azerbaijani President Ilham Aliyev has received a NATO delegation, with which he discussed the prospects for his country's cooperation with the North Atlantic Treaty Organization (NATO). The Azerbaijani presidency reported this.
The delegation included the permanent representatives of Turkey, Greece, Hungary, Montenegro, the Netherlands, North Macedonia, Norway, Slovakia, Slovenia, Sweden, the Czech Republic, Portugal, Spain, as well as the deputy permanent representatives of the United States and France to the alliance.
Aliyev emphasized that the Azerbaijani army is being brought up to NATO standards, and in this regard, close cooperation is being conducted with the Turkish military.