Շոյգուն ընդգծել է «3+3» հարթակի և հաղորդակցությունների ապաշրջափակման կարևորությունը
Հարավային Կովկասում իրավիճակը բարելավման միտում ունի. հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական պետական լրատվական գործակալությունները։
Շոյգուի խոսքով՝ խաղաղության գործընթացի առաջմղման համար կարևոր է վերսկսել «3+3» հարթակի խորհրդատվական-տարածաշրջանային խմբի աշխատանքը:
«Ընդհանուր առմամբ, Հարավային Կովկասում իրավիճակը բարելավվում է։ Միևնույն ժամանակ, մենք կարծում ենք, որ խաղաղության գործընթացը պետք է ունենա, առաջին հերթին, տարածաշրջանային չափումներ։ Այս համատեքստում կարևոր է վերսկսել «3+3» պլատֆորմի խորհրդատվական և տարածաշրջանային խմբի աշխատանքը», - նշել է նա։
Սերգեյ Շոյգուն ընդգծել է, որ մեծ նշանակություն ունի տարածաշրջանում տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը, ինչի մասին պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակներում:

Shoigu stressed the importance of the "3+3" platform and unblocking communications
The situation in the South Caucasus is improving, Russian Security Council Secretary Sergei Shoigu said. Azerbaijani state news agencies reported.
According to Shoigu, it is essential to resume the work of the consultative and regional group of the "3+3" platform to advance the peace process.
"In general, the situation in the South Caucasus is improving. At the same time, we believe that the peace process should, first and foremost, have regional dimensions. In this context, it is important to resume the work of the consultative and regional group of the "3+3" platform," he noted.
Sergey Shoigu emphasized that the unblocking of transport communications in the region is of great importance, an agreement on which was reached within the framework of the trilateral working group.