Գերմանիան վերածվել է Եվրոպայի բորդելի. Բունդեսթագի ղեկավար
Բունդեսթագի նախագահ Յուլիա Կլյոքները խիստ հայտարարությամբ հանդես է եկել՝ կոչ անելով ամբողջությամբ արգելել մարմնավաճառությունը Գերմանիայում։ Նրա խոսքով, երկիրը վերածվել է «Եվրոպայի բորդելի», իսկ ներկայիս օրենքները «չեն պաշտպանում կանանց, այլ թողնում են նրանց բռնության և կախվածության մեջ»։
Կլյոքները առաջարկում է կիրառել «հյուսիսային մոդելը», ինչպես Շվեդիայում ու Նորվեգիայում․ պատիժ հաճախորդների և կավատների համար, իսկ օգնություն՝ այն կանանց, ովքեր ցանկանում են դուրս գալ այս ոլորտից։
«Ասել, թե մարմնավաճառությունը սովորական մասնագիտություն է, նշանակում է չհարգել կանանց։ Այս մասնագիտությունում ուսանողական պրակտիկա չի լինում»,- ընդգծել է նա։

The President of the Bundestag, Julia Klöckner, has issued a strong statement calling for a complete ban on prostitution in Germany. According to her, the country has turned into the “brothel of Europe” and current laws “do not protect women, but leave them in a state of violence and dependence.”
Klöckner proposes applying the “Nordic model,” as in Sweden and Norway: punishment for clients and pimps, and assistance for women who want to leave this industry.
“To say that prostitution is a normal profession is to disrespect women. There is no student internship in this profession,” she emphasized.