Շոյգուն առանձին հանդիպում կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի գործընկերների հետ
Այսօր Մոսկվայում ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուի նախագահությամբ տեղի կունենա ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների XIII հանդիպումը։
Նա նաև առանձին երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի Ադրբեջանի, Հայաստանի և Բելառուսի գործընկերների հետ: Այս մասին հաղորդում է ռուսական ՏԱՍՍ գործակալությունը։
Նախատեսվում է քննարկել ԱՊՀ տարածքում անվտանգության մարտահրավերներն ու սպառնալիքները և հնարավոր համատեղ արձագանքման միջոցները: Ինչպես ավելի վաղ ՏԱՍՍ-ին ասել էր ՌԴ ԱԽ քարտուղարի տեղակալ Ալեքսեյ Շևցովը, հանդիպումը նվիրված կլինի նաև հումանիտար համագործակցության, Արևմուտքի գաղափարական էքսպանսիային հակազդելու հարցերին:

Shoigu will have separate meetings with his Armenian and Azerbaijani counterparts
Today, the 13th meeting of the secretaries of the security councils of the CIS member states will take place in Moscow under the chairmanship of Sergey Shoigu, Secretary of the Russian Security Council.
He will also hold separate bilateral meetings with his counterparts from Azerbaijan, Armenia, and Belarus. This was reported by the Russian news agency TASS.
It is planned to discuss security challenges and threats in the CIS region, as well as possible joint response measures. As Deputy Secretary of the Russian Security Council, Alexei Shevtsov, told TASS earlier, the meeting will also focus on issues of humanitarian cooperation and countering the ideological expansion of the West.