Ֆլիկը կարող է ամռանը հեռանալ «Բարսելոնայից»
Հանս-Դիտեր Ֆլիկը մտադիր է մրցաշրջանի ավարտից հետո լքել «Բարսելոնայի» մարզչի պաշտոնը, հաղորդում է ABC-ն:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ սեպտեմբերից գերմանացին իր մարզչական շտաբին ասել է, որ շատ է հոգնել և ցանկանում է հեռանալ:
Նշվում է, որ Ֆլիկը հիասթափված է, որ «բլաուգրանայի» որոշ խաղացողների պակասում է կենտրոնացվածությունն ու նվիրվածությունը:
Բացի այդ, մարզիչը կարծում է, որ ակումբի ղեկավարությունն իրեն անբավարար աջակցություն է ցուցաբերում։
Ֆլիկի պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ նախատեսված է մինչև 2027 թվականի հունիսը: Նա թիմը գլխավորում է 2024-ի հուլիսից։
Լա Լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանի 11 տուրերից հետո կատալոնացիները զբաղեցնում են աղյուսակի 2-րդ հորիզոնականը՝ «Ռեալից» հետ մնալով 5 միավորով:

Flick could leave Barcelona in the summer
Hans-Dieter Flick intends to leave his position as Barcelona coach at the end of the season, according to ABC.
According to the source, the German has told his coaching staff since September that he is exhausted and wants to leave.
It is noted that Flick is disappointed that some of the Blaugrana players lack concentration and commitment.
In addition, the coach believes that the club's management does not provide him with sufficient support.
Flick's contract with Barcelona is scheduled to expire in June 2027. He will lead the team from July 2024.
After 11 rounds of the current La Liga season, the Catalans are in second place in the table, 5 points behind Real Madrid.