Վրաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակը կոշտ է արտահայտվել հայ պատգամավորների հասցեին
Վրաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Նինո Ցիլոսանին ափսոսանք է հայտնել, որ Վրաստանի վերաբերյալ «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի բանաձևը ստորագրողների թվում եղել են նաև հայ պատգամավորներ. հաղորդում են վրացական ԶԼՄ-ները:
Ցիլոսանին հայտարարել է, որ փաստաթուղթը ստորագրած հայ պատգամավորները այս քայլով անվստահություն են հայտնել վարչապետին:
«Աջակցելով բանաձևին, որում ասվում է, որ Վրաստանի կառավարությունը ոչ լեգիտիմ է, հայ պատգամավորները փաստացի անվստահություն են հայտնել իրենց վարչապետին, քանի որ Հայաստանի վարչապետը պաշտոնական և աշխատանքային այցեր է կատարել Վրաստան և հանդիպումներ ունեցել ժողովրդի կողմից ընտրված կառավարության հետ»,-հայտարարել է Ցիլոսանին:
Նա ընդգծել է, որ Երևանում «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի վերջին լիագումար նստաշրջանում ընդունված բանաձևն անիմաստ է և բովանդակազուրկ:
Նշենք, որ փաստաթղթում Վրաստանի խորհրդարանական ընտրությունները, որոնք տեղի են ունեցել անցյալ տարվա հոկտեմբերի 26- ին, անվանվում են «կեղծված», իսկ կառավարությունը՝ «ինքնահռչակ»: Սրան ի պատասխան՝ վրացական պատվիրակությունը հայտարարել էր «Եվրանեսթ» ԽՎ-ի ապագա նստաշրջաններին մասնակցելուց հրաժարվելու մասին։

The Deputy Speaker of the Georgian Parliament spoke harshly about Armenian MPs
Georgian Parliament Deputy Speaker Nino Tsilasani expressed regret that Armenian MPs were among the signatories of the Euronest Parliamentary Assembly resolution on Georgia, Georgian media reported.
Tsilasani stated that the Armenian MPs who signed the document expressed no confidence in the Prime Minister with this step.
“By supporting the resolution, which states that the Georgian government is illegitimate, the Armenian MPs have in fact expressed no confidence in their Prime Minister, since the Armenian Prime Minister has made official and working visits to Georgia and had meetings with the government elected by the people,” Tsilasani stated.
She emphasized that the resolution adopted at the last plenary session of the Euronest PA in Yerevan is meaningless and lacks substance.
It should be noted that the document refers to the Georgian parliamentary elections, which took place on October 26 of last year, as “false” and the government as “self-proclaimed.” In response, the Georgian delegation announced its refusal to participate in future sessions of the Euronest PA.