ՀԱՄԱՍ-ը ևս երեք մարմին է հանձնել Իսրայելին
Իսրայելը ՀԱՄԱՍ-ից  ստացել է Գազայքւմ պահվող ևս երեք պատանդի մարմին։ Այս մասին հայտարարել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակը։
«Իսրայելը Կարմիր խաչի միջոցով ստացել է երեք մահացած պատանդների դագաղները, որոնք հանձնվել են Իսրայելի պաշտպանության ուժերին (IDF) և Գազայի հատվածում գտնվող Շին Բեթ անվտանգության ծառայությանը (Shin Bet)», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի ուշ Իսրայելի առողջապահության նախարարության խոսնակը հայտարարել էր, որ մարմինները տեղափոխվել են Ազգային դատաբժշկական կենտրոն՝ «մահվան հանգամանքների և պատճառների նույնականացման և հետաքննության համար», հաղորդում է AFP-ն։ Կենտրոնի փորձագետները այնուհետև կհանդիպեն զոհերի ընտանիքների հետ։
Մինչ օրս վերադարձվել են 28 պատանդներից 17-ը, այդ թվում՝ 15 իսրայելցիների, մեկ թաիլանդցի և մեկ նեպալցի քաղաքացու մնացորդներ։

Israel has received the bodies of three more hostages held in Gaza by Hamas, Prime Minister Benjamin Netanyahu’s office said.
“Israel has received the coffins of three deceased hostages through the Red Cross, which were handed over to the Israel Defense Forces (IDF) and the Shin Bet security service in the Gaza Strip,” the statement said.
Later, an Israeli health ministry spokesman said the bodies had been transferred to the National Forensic Center for “identification and investigation into the circumstances and causes of death,” AFP reported. Experts from the center will then meet with the victims’ families.
So far, 17 of the 28 hostages have been returned, including the remains of 15 Israelis, one Thai, and one Nepalese.