ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր կոնֆերանսի շրջանակներում Ադրբեջանի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովը և Մակա Բոչորիշվիլին։
Կողմերը քննարկել են քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար համագործակցությունը, ինչպես նաև անվտանգության հարցեր, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։
Երկու կողմերն էլ նշել են երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակը և ընդգծել, որ պետությունների ղեկավարների մակարդակով ակտիվ երկխոսությունը ստեղծում է ամուր հիմք ռազմավարական գործընկերության համար։
Հանդիպման ընթացքում նրանք նաև ընդգծել են տարածաշրջանում տևական խաղաղություն և կայունություն ապահովելու համատեղ ջանքերի կարևորությունը։

Within the framework of the UNESCO General Conference, the Foreign Ministers of Azerbaijan and Georgia, Jeyhun Bayramov and Maka Bochorishvili, met.
The parties discussed political, economic, and humanitarian cooperation, as well as security issues, and exchanged views on regional issues.
Both sides highlighted the high level of bilateral relations and emphasized that active dialogue at the level of heads of state lays a solid foundation for a strategic partnership.
During the meeting, they also emphasized the importance of joint efforts to ensure lasting peace and stability in the region.