Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին մեկնաբանել է Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Փաշինյանի՝ վերջերս կայացած հանդիպումը:
«Շատ կարևոր հանդիպում նախագահ Ալիևի և վարչապետ Փաշինյանի միջև։ Հարավային Կովկասը երբեք խաղաղություն չի վերականգնի, քանի դեռ ռուսական շոշափուկներն այստեղ են։ Ռուսաստանում վերջին ամրոցը Իվանիշվիլիի պաթոլոգիկ բռնապետությունն է»,- գրել է Վրաստանի նախկին նախագահը։
Սահակաշվիլին ընդգծել է, որ ժողովրդավարության և անկախության համար Վրաստանի պայքարն ուղղակիորեն կապված է ողջ Հարավային Կովկասի անվտանգության և կայունության հետ:

Former Georgian President Mikheil Saakashvili commented on the recent meeting between Azerbaijani President Aliyev and Armenian Prime Minister Pashinyan.
“A significant meeting between President Aliyev and Prime Minister Pashinyan. The South Caucasus will never restore peace as long as Russian tentacles are here. The last stronghold in Russia is Ivanishvili’s pathological dictatorship,” wrote the former Georgian president.
Saakashvili emphasized that Georgia’s struggle for democracy and independence is directly related to the security and stability of the entire South Caucasus.