«Մելիսա» փոթորկի հետևանքով առաջացած ջրհեղեղների արդյունքում Ճամայկայում զոհվել է առնվազն 5, իսկ Հայիթիում՝ 20 մարդ։
«Ըստ առայժմ ստացված տվյալների՝ վնասվել են մի շարք հիվանդանոցներ, զգալի վնաս է հասցվել բնակելի տներին, առևտրային շինություններին և ճանապարհային ենթակառուցվածքներին»,– CNN-ի եթերում հայտնել է Ճամայկայի վարչապետ Էնդրյու Հոլնեսը։
Փոթորկի ուժգնության գագաթնակետին քամու արագությունը հասել է 298 կմ/ժ-ի, ինչը գերազանցում է 2005 թվականին Նոր Օռլեանը ավերած «Կատրինա» փոթորկի քամու ցուցանիշը, որի հետևանքով զոհվել էր 1392 մարդ։
Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտնել է, որ կառավարությունը կտրամադրի 3,3 մլն դոլար՝ որպես արտակարգ հումանիտար օգնություն Ճամայկային՝ «Մելիսա» փոթորկից հետո վերականգնման աշխատանքներին աջակցելու նպատակով։ Նրա խոսքով՝ միջոցները կուղղվեն «օպերատիվ հումանիտար արձագանքին»։

At least five people have died in Jamaica and 20 in Haiti as a result of flooding caused by Hurricane Melissa.
"According to the information received so far, several hospitals have been damaged, significant damage has been caused to residential buildings, commercial buildings, and road infrastructure," Jamaican Prime Minister Andrew Holness told CNN.
At the peak of the storm, the wind speed reached 298 km / h, which exceeded the wind speed of Hurricane Katrina, which devastated New Orleans in 2005, killing 1,392 people.
The official representative of the Prime Minister of the United Kingdom announced that the government will provide $3.3 million in emergency humanitarian assistance to Jamaica to support recovery efforts following Hurricane Melissa. According to him, the funds will be directed towards "an operative humanitarian response."