Amazon-ը խոշոր ներդրում կիրականացնի Հարավային Կորեայում
Ամերիկյան տեխնոլոգիական հսկան՝ Amazon, մինչև 2031 թվականը Հարավային Կորեայում հինգ միլիարդ դոլար կներդնի, մասնավորապես՝ արհեստական բանականությամբ տվյալների մշակման կենտրոնների կառուցման գործում:
«Amazon Web Services» - ի (AWS) ղեկավար Մեթ Գարմանը հրապարակել է մինչև 2031 թվականը ավելի քան հինգ միլիարդ դոլար (4,3 միլիարդ եվրո) ներդնելու ծրագրերը, այդ թվում՝ Ինչեոն և Գյոնգի տարածաշրջաններում արհեստական բանականության օգտագործմամբ տվյալների մշակման նոր կենտրոնների կառուցումը։
Մեթ Գարմանը այդ խոստումը տվել է Գյոնջուում Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության (APEC) գագաթնաժողովի շրջանակներում նախագահ Լի Չժե Մենգի հետ հանդիպման ժամանակ:

Amazon to make significant investment in South Korea
American technology giant Amazon will invest $5 billion in South Korea by 2031, in particular in the construction of artificial intelligence data centers.
Amazon Web Services (AWS) CEO Matt Garman has announced plans to invest more than $5 billion (€4.3 billion) by 2031, including the construction of new artificial intelligence data centers in the Incheon and Gyeonggi regions.
Matt Garman pledged during a meeting with President Lee Myung-bak on the sidelines of the Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) summit in Gyeongju.